Loading...
STUDNIE GŁĘBINOWE
GEO-DAR
Dariusz Klecha
zobacz więcej

Dla jakich obiektów studnia głębinowa to dobre rozwiązanie?

Czy ktoś może sobie wyobrazić, jak wyglądałoby życie bez stałego dostępu do bieżącej wody? W dzisiejszych czasach jest to absolutnie nie do pomyślenia. Jednak sieć wodociągowa nie jest dostępna zawsze i wszędzie. W przypadku, kiedy nie jest ona dostępna, konieczne jest znalezienie nowego, innowacyjnego rozwiązania. Przykładem właśnie takiego wyjścia jest wprowadzenie do gospodarstwa studni głębinowej, która nie tylko jest alternatywną opcją, ale - jak się okazuje - pod wieloma względami korzystniejszą. Kto więc może skorzystać najbardziej na wprowadzeniu takiego źródła wody?

som za miastem

Dla Domków i działek poza miastem

>

Właściciele domów i działek w mieście są przyzwyczajeni do dostępu do wody dzięki sieci wodociągowej. Niewątpliwie jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Niestety, nie jest ono dostępne wszędzie. Co mają więc zrobić osoby decydujące się zamieszkać w oddalonych od tej wygody miejscu? Wybrać właśnie studnię głębinową. Korzyści z takiego wyboru jest kilka. Oprócz oczywistego dostępu do czystej wody, trzeba wspomnieć o niezwykle atrakcyjnym aspekcie finansowym takiego przedsięwzięcia. Kopanie studni głębinowych po prostu się opłaca. Jest to jednorazowy koszt, po którym pobór wody jest praktycznie darmowy.

Brzmi korzystnie? Bo tak właśnie jest. Duże zużycie wody tradycyjnie łączy się z niemałymi stratami gotówki. Wiedzą o tym zwłaszcza właściciele domów z dużymi ogrodami, których piękny i bujny wygląd gwarantuje przede wszystkim regularne podlewanie. Wraz z wykonaniem studni głębinowej, domy, czy działki z dużą powierzchnią mogą podlewać swoje trawy i rośliny bez obaw o wysoki rachunek za wodę. Dodatkowo porównując, wiercenie studni głębinowych jest znacznie tańsze i szybsze, niż doprowadzenie sieci wodociągowej bezpośrednio do domu czy działki. Sprawnie działające firmy mogą znacznie skrócić czas pracy, co oznacza,że studnia może powstać nawet w jeden dzień. Jest to o tyle wygodne, że nie trzeba przejmować się długo ciągnącymi się pracami budowlanymi, które często zakłócają spokój mieszkańcom i ich sąsiadom.

Dla większych przedsiębiorstw

Przemysł spożywczy i chemiczny, myjnie samochodowe, a także baseny odznaczają się niezwykle wysokim zużyciem wody. Co więc w sytuacji kiedy większy kompleks ma duże zapotrzebowanie na wodę, na dodatek jest oddalony od miasta? Studnie głębinowe o większej wydajności świetnie się w tym wypadku sprawdzą. Dzięki nim przedsiębiorstwo ma gwarancję stałego dostępu do wody wtedy, kiedy tylko jest ona potrzebna. Jest to także bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Przedsiębiorstwo, które się na nie decyduje, oszczędza na kosztach wykorzystania wody sprowadzanej z wodociągów

Dla gospodarstw rolnych i sadów

Niestety w związku z ociepleniem klimatu i coraz mniejszymi deszczami w okresie letnim, problem susz i niewystarczającego nawodnienia roślin staje się coraz bardziej znany i rozpoznawalny. Brak upraw i plonów może spędzać sen z powiek niejednej osobie zajmującej się rolnictwem. Na szczęście rozwiązania takie jak studnie głębinowe pomagają w zapewnieniu stałego dostępu do czystej, bezpiecznej wody.

Nawet jeśli gospodarstwo rolne posiada już dostęp do sieci wodociągowej, warto nadal zaopatrzyć się w studnię. W przypadku awarii bądź przerwy w dostawie wody, studnia zapewni sprawne funkcjonowanie gospodarstwa

Takie rozwiązanie wydaje się jednak zbyt kosztowne dla danego gospodarstwa? Na tego typu problemy jest odpowiedź. Właściciele pól uprawnych nie muszą martwić się o koszta związane z powstaniem takich studni na ich terenie. Mogą oni ubiegać się o dofinansowanie z Departamentu Działań Inwestycyjnych na takie działanie w ramach modernizacji gospodarstw rolnych.

Woda jest niezbędna do życia, a ciągły dostęp do niej - konieczny dla codziennego funkcjonowania. Dzięki wykonaniu głębokiego odwiertu w ziemi można uzyskać stałe, opłacalne źródło tej życiodajnej cieczy. Odpowiedź na pytanie “dla kogo jest studnia głębinowa ” można skrócić do jednej, krótkiej odpowiedzi: dla każdego, kto zużywa dużo wody i chce zaoszczędzić.

Zadowolenie to nasza misja

Dokładamy starań by każde wykonane zlecenie spotkało się z zadowoleniem naszych Klientów. Zadowolenie Klienta to dodatkowa motywacja do jeszcze cięższej pracy.

Nasza firma w liczbach

Zadowolonych klientów

metrów wykopanych studni

przepracowaych godzin

Napisz do nas

Kontakt
GEO-DAR Dariusz Klecha
  • Niebieszczany 34a
  • 38-500 Sanok

  • NIP: 6871860045
Zadzwon lub napisz